•  
  • تلفن : 88324998 - 88325171

ویزای نامزدی آمریکا k1

در صورتی که با یک شهروند آمریکایی آشنا شده اید و با آن شخص قصد ازدواج دارید می توانید از مزایای این ویزا بهره مند شوید و لازم به ذکر است که یکی از آسان ترین روش ها برای مهاجرت به ایالات متحده ی آمریکا اقدام از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج می باشد.

این ویزا به فرد متقاضی اجازه ی ورود به خاک ایالات متحده ی آمریکا را می دهد تا بتواند با نامزد آمریکاییش ازدواج کند.ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا

این نوع از ویزا در دسته بندی ویزاهای غیر مهاجرتی قرار می گیرد , اما از آن جایی که پس از ازدواج فرد متقاضی اقامت آمریکا را دریافت می کند , به همین جهت فرد متقاضی باید برخی از شرایط ویزای مهاجرتی را نیز دارا باشد.

فرزندان فرد متقاضی ویزای k2 دریافت خواهند کرد.

برای اخذ این ویزا نامزد آمریکایی میبایست فرم I-129F کامل کند و تحویل یکی از دفاتر USCIS در آمریکا دهد تا برای بررسی بیشتر به دفتر ملی ویزا NVC ارسال شود.

در زمان ارائه درخواست هر دو نفر باید مجرد باشند و فرد آمریکایی و نامزدش در دو سال گذشته چندین بار همدیگر را ملاقات کرده باشند و در غیر اینصورت باید ثابت شود که به دلایل مختلف امکان ملاقات با یکدیگر را نداشتند.

پس از تایید درخواست , به متقاضی اعلام می شود تا در مصاحبه ی سفارت حاضر شود و برای اخذ این ویزا هم نیاز به پر کردن فرم DS-160 می باشد.

در صورتی که شخص آمریکایی و یا فرد متقاضی قبلا ازدواج کرده باشند , باید مدارک طلاق نامه و یا گواهی فوت همسر سابق خود را همراه داشته باشند.

هر مدرکی که رابطه ی فی مابین دو طرف را بیشتر نشان دهد بهتر است در روز مصاحبه همراه فرد متقاضی باشد.

 پس از ارائه مدارک و تاییدیه افسر پرونده , به شما یک مهلت 3 ماهه داده می شود تا در خاک آمریکا ازدواج خود را رسمی کنید,و در غیر اینصورت ویزای K1 شما منقضی خواهد شد 

 

 

ویزای نامزدی آمریکا K3

شما می توانید به جای منتظر ماندن برای انجام روند درخواست ویزای k1 , از ویزای نوع k3 استفاده کنید.

ویزای k3 یک ویزای غیر مهاجرتی می باشد و به همسر یک شهروند آمریکایی این امکان را می دهد که تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی آن ها و فرم l-130 آن ها توسط سازمان مهاجرتی آمریکا مورد تایید قرار بگیرد وارد خاک آمریکا شده و حتی اجازه ی کار هم داشته باشد.

 

واجدین شرایط ویزای K3

زوجین باید بصورت قانونی ازدواج کرده باشند و مدارک آن را نشان دهند

زوج اسپانسر باید بالای 18 سال سن داشته باشد

جواب فرم l-130 آن ها نیامده باشد

ازدواج با یک شهروند آمریکایی

 

واجدین شرایط ویزای K4

در صورتی که فرد متقاضی فرزندی زیر 21 سال داشته باشد و مجرد باشد می تواند برای اخذ ویزای K4 اقدام کند.

ویزای K4 به متقاضی این امکان را می دهد تا زمانی که پرونده ی مهاجرتی پدر و یا مادر خود از سوی سازمان مهاجرت ایالات متحده ی آمریکا بررسی شود در خاک آمریکا بماند.

طبق قوانین مهاجرتی آمریکا اشخاصی که با یک شهروند آمریکایی در کشوری خارج از آمریکا ازدواج می کنند برای اخذ ویزا باید از همان کشور اقدام کنند

 

 

 

 

سایت ادبی شعر ناب