•  
  • تلفن : 88324998 - 88325171

ویزای توریستی کانادا به اشخاصی که برای دیدن جاذبه های کشور کانادا و یا دیدار اقوام و آشنایان، حضور در نمایشگاه ها و همایش ها و یا دوره های کوتاه مدت آموزشی قصد ورود به کانادا را داشته باشند، به عنوان ویزیتور کوتاه مدت (Temporary Visit Visa) درخواست خود را ارائه می دهند.

 

به طور کلی برای آنکه موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا شوید باید شرایط زیر را داشته باشید. 

سیستم بیومتریک برای متقاضیان ویزای موقت (دیداری، دانشجویی و کار) الزامی است.ویزای توریستی کانادا

بعد از آماده کردن مدارک و اپلیکیشن فرم هایی که در همین صفحه برای شما عزیزان قرار داده شده , زمانی توسط کارشناسان ما برای دادن اطلاعات بیومتریک شما در ترکیه و یا سایر کشورها(بسته به نظر و شرایط شما) تعیین خواهد شد، که می بایست در زمان مقرر به آنجا مراجعه نمایید.

لیست شهرها و کشورهایی که می توانید در آن ها اطلاعات بیومتریک خود را ارائه دهید به شرح زیر است، ما به شما شهر های آنکارا و استانبول را پیشنهاد می کنیم.

1-آنکارا و استانبول 2-ارمنستان 3-آذربایجان 4-گرجستان 5-کویت 6-بحرین 7-امارات

 

 

انگیزه موجه برای اخذ ویزای توریستی کانادا

دلیل سفرتان به کانادا باید کاملا واضح و قابل توجیح باشد. همین که قصد دارم به کانادا مسافرت کنم برای کنسولگری کافی نیست.

دیدار دوستان و آشنایان، دیدار اهالی فامیل، شرکت در سمینارهای علمی و امثال آن می تواند از انگیزه های موجه تلقی شوند.

تصور کنید که فردی هدف از سفرش به کانادا را ملاقات با خاله اش که 70 سال سن دارد عنوان می کند! , آیا بهانه ای که برای سفرم عنوان کرده ام از نظر سر کنسول قابل توجیح است؟

افسر مهاجرت در این خصوص چه فکری خواهد کرد؟ اگر بهانه تان قانع کننده نیست باید به فکر انگیزه بهتری باشید، یا اینکه از خیر سفر به کانادا بگذرید و  پول و وقت خود را تلف نکنید.

نکته ایی مهم در روند صدور ویزای توریستی کانادا وجود دارد که هر انگیزه ایی که بوی ماندن در کشور کانادا را بدهد , موجب به رد شدن درخواست شما می شود , انگیزه ی شما برای درخواست ویزای توریستی کانادا باید موجه باشد ولی نباید عنقدر قوی باشد که نشان دهد می خواهید در کشور کانادا بمانید.

تمامی متقاضیانی که ویزای توریستی دریافت می کنند حق کار و تحصیل در کانادا ندارند(بجز شرکت در دوره های آموزشی کمتر از شش ماه)

 

مصاحبه برای ویزای توریستی کانادا

در بعضی از مواقع ممکن است که افسر مهاجرت با شماره موبایلی که در فرم هایتان تحویل سفارت داده اید با شما تماس گرفته و سوالاتی را از شما بپرسد و این زمان پرسش و پاسخ ظرف کمتر از ده دقیقه صورت می گیرد و با توجه به پاسخ های متقاضی به سوالات در مورد پرونده تان تصمیم گیری نهایی را می کند.

همیشه تلفنی را در اختیار سفارت قرار دهید که همیشه در دسترستان باشد.

در بعضی از مواقع ممکن است که برای مصاحبه به سفارت دعوت شوید و این موضوع اصلا جای نگرانی ندارد , وجود مصاحبه فی نفسه بد نیست , چرا که نشان دهنده ی این است که افسر پرونده ی شما مایل نیست درخواست شما را رد کند و می خواهد به صورت حضوری با خودتان ملاقاتی را داشته باشد , و با توجه به به تجربه ی چندین ساله اکثر افرادی که به سفارت دعوت می شوند در نهایت ویزای توریستی کانادا را دریافت می کنند.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا


ترجمه شناسنامه هر یک از متقاضیان

تکمیل فرم درخواست ویزا Application form

ترجمه سند ازدواج  (اگر زن و شوهر با هم اقدام می کنند)

یک قطعه عکس ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی زمینه سفید

تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی Family Information

ترجمه سند ملکی در صورت وجود

گردش حساب سه ماهه آخر که نشان دهنده مبلغ درآمد ماهیانه باشد و نامه تمکن Bank Statement به زبان انگلیسی ممهور به مهر امور بین الملل بانک

ترجمه مدارک شغلی ( برای صاحبان مشاغل جواز کسب، روزنامه رسمی و آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، پروانه طبابت، پروانه نظام مهندسی و یا پروانه بهره وری لازم است.

کارمندان باید نامه اشتغال به کار، سه فیش حقوقی آخر و حکم کارگزینی یا حکم بازنشستگی خود را ارائه دهند.)

دعوتنامه به همراه مدارک مالی و کارت شناسایی فرد دعوت کننده و مدارک اثبات رابطه خویشاوندی دعوت شونده با دعوت کننده (در صورت نبود دعوتنامه ارائه رزرواسیون هتل الزامی است.)

رزرو بلیط رفت و برگشت به کانادا

رضایت نامه کتبی والدین برای خروج فرزند، درصورتی که فرزند زیر ۱۸ سال آنها به تنهایی یا با یکی از والدین سفر می کند.

 

 

 

برای اخذ ویزای توریستی کانادا تمامی مراحل شامل بررسی شرایط اخذ ویزای کانادا، پرداخت هزینه های سفارت کانادا، ارسال مدارک، هزینه پیکاپ، تکمیل و بررسی مستندات، ترجمه رسمی با مهر دادگستری، وقت سفارت کانادا , وقت بیومتریک، ارائه برگه ی رسمی جهت دریافت ویزای توریستی و فرم های بانک و ... توسط تیم ویزامن انجام می پذیرد.

 

سایت ادبی شعر ناب